Ознака: Софија Куновска

Вести

Членството на СДСМ револтирано: Куновска поднесе оставка

Софија Куновска поднесе оставка од местото претседател на Градската организација на СДСМ незадоволна од листите за кандидати на пратеници, објави порталот САКАМДАКАЖАМ.МК повикувајќи се на извори во партијата.Како што пренесува […]

Вести

Зaев ги збришa нелoјaлните кoн митoт зa негoвoтo влaдеење

Имињата на Софија Куновска, Лидија Димова, Ален Ѓеоргиев, Марјанчо Николов, Стојко Пауновски, Панче Орцев, Миле Андонов, Марјан Даскаловски, Љубиша Николиќ, Јулијана Силјановска, Биљана Настеска, Благоја Стојановски и на координаторот Горан […]

Вести

Мухи со познатите фаци се учи како да монтира фотографии

„Со познатите фаци“ – гласеше насловот на фотографијата која новиот член на Претседателството и Извршниот одбор на СДСМ Мухамед Зекири ја постираше околу 19 часот на својот ФБ профил.И ништо […]

Бавча

Видео за возрасни: Шилегов си најде нова занимација

Видео наменето само за полнолетни лица (+18) во кое повторно како главен актер се појавува пратеникот на СДСМ Петре Шилегов, објави Журнал.Оставаме на вас сами да донесете заклучок со што […]

Издвојуваме

Седницата ќе продолжи во вечерните часови…

Видео само за полнолетни лица (18+) во кое главни актери се пратениците на СДСМ Софија Куновска и Петре Шилегов, пишува Старт.мк.Сами заклучете со што се преокупирани пратениците Куновска и Шилегов, […]

Вести

Глувата актерка – истата ролја по којзнае кој пат

Родена: 31 август 1966 година во Скопје Образование: Актерка Професија: ПратеникНевремето престана, водата се повлече, но не ја изми човечката нечистотија. Десетина дена од калта испливуваат човечките поганштини. Овојпат изречени […]

Вести

Тодоров: Ме разочараа критиките на Куновска кон полицијата и војската

По однос на обвинувањата од страна на пратеничката на СДСМ, Софија Куновска, која во време на најголемата криза со поплавите упати обвинувања и критики кон војската и полицијата, вицепремиерот Никола […]

Вести

ВИДЕО: СДСМ ги понижува војниците и полицајците

Пратеничката на СДСМ Софија Куновска на денешната собраниска седница посветена на поплавите понижи илјадници војници и полицајци кои секојдневно од утро до мрак помагаат во поплавените подрачја за санација на […]