Ознака: Стекеленбург

Меѓународен фудбал

Милан заинтересиран за Дестро и Стекеленбург

На листата на желби на екипата на Милан се наоѓаат двајца фудбалер на екипата на Рома, голманот Стекеленбург и напаѓачот Дестро. Тренерот на екипата на Милан, Масимилијано Алегри, смета дека […]