Ознака: судир

Црна хроника

ДИРЕКТЕН СУДИР НА АВТОМОБИЛИ: Има загинати!

На автопатот во близина на клучката кај Прешево утринава во тешка сообраќајна нестеќа настрада едно лице.До несреќата дошло кога автомобилот кој се движел во правец од Македонија кон Врање влегол […]

Вицотека

На пазар во гужвите некое мало човече се судрило со некој крупен развиен батка…

На пазар во гужвите некое мало човече се судрило со некој крупен развиен батка. Се врти и изнервирано му вика…На пазар во гужвите некое мало човече се судрило со некој […]

Вести

Иванов: Сакам граѓаните да знаат дека бевме на чекор од отворен и насилен граѓански судир

Сакам граѓаните да знаат дека бевме на чекор од отворен и насилен граѓански судир, најавено од обвинетите во случајот „Пуч“. Нешто мораше да се преземе за да се спречи најлошото. […]

Црна хроника

Судир помеѓу трактор и БМВ: Повредени се две лица!

Две лица се тешко повредени во сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „БМВ” и трактор, која синоќа се случила на патот Градско-Прилеп меѓу росоманските села Сирково и Камен дол, потврдија за […]