Ознака: Тенерифе

Вести Свет

Страшно невреме во монденското одморалиште Тенерифе, на Канарските острови

Силно невреме со ветер го разбеснеа океанот и предизвика бранови високи и до 10-тина метри. Како што информираат туристи од монденското одморалиште Тенерифе, на Канарските острови брановите се толку високи што […]

Црна хроника

ТРАГЕДИЈА НА ПЛАЖА: 21-годишна девојка смртно страдала откако паднала од балкон!

Дваесет и едно годишна девојка, која се радувала на годишниот одмор очекувајќи летна забава, смртно страдала откако паднала од балкон на хотел на Тенерифите.Рамона Фаган, од Корк во Ирска, загинала […]