Ознака: трилече

Кулинарство

Највкусниот десерт на Балканот: Направете го сами колачот од соништата, трилече

Трилечето е омилениот десерт на многумина, а во продолжение прочитајте како да го приготвите: Состојки: – 6 јајца – 100 г шеќер – 200 г брашно – половина ќесичка печиво […]