Ознака: УЧК

Вести

Не се родил поголем предавник од Заев: Се откажа од својот народ и држава, од денес е активист на УЧК!

Не се родил поголем предавник од Зоран Заев на македонска почва веќе подолго времеВчеравечер на Арената „Филип Втори“ која другарите на Заев „Балистите“ ја прекрстија во арена „Адем Јашари“, лидерот […]

Вести

ДОСЕГА НЕОБЈАВЕНА СНИМКА ОД 2001 ГОДИНА: Како „Лавовите“ заедно со Пандов, Михајловски, Петровски станаа најомразени, а УЧК херои!

Сега веќе далечната 2001 година, време во кое се водеа жестоки политички игри, обиди за редефинирање на Македонија, времиња во кои се истакнаа Македонците кои на крајот беа предадени од […]

Вести

Д-р Филип Петровски: Стигна потврдата за она што го зборев уште во 2001 година

„Извесниот Фатмир Лимани, командант на УЧК во 2001 година ги потврди моите позиции, ставови изнесени во книгата За Нас, објавена во 2003 година во Скопје. Поради истата со години сум […]