Ознака: Филип Најдовски

Македонски фудбал

Филип Најдовски го засилува Вардар!

20-годишниот фудбалер на Напредок според неофицијални информации до кои дојде „Пулс24“ ќе го засили тимот на Вардар во јануарскиот преоден трансфер период. Најдовски дебитираше за младата селекција на Македонија под […]