Ознака: фиџи

Занимливости

Држава со најмалку туристи во светот, а има и само еден хотел

Северно од Фиџи се наоѓа недопрена оаза со само еден хотел и одлични специјалитети.    Тувалу е идеална дестинација за оние на кои им пречи масовниот туризам. Државата се простира […]

Црна хроника

ХОРОР ВО ФИЏИ: Се капеле во водата. Одеднаш забележале глава во водата како…

Хорор на најубавата плажа на светот – морето со денови исфрла делови на човечко тело, на крај испливала и глава.Плажа во Фиџи која се води како една од најубавите на […]