Ознака: Франц Бекенбауер

Меѓународен фудбал

Ројс и Геце најдобар тандем во светот?

Франц Бекенбауер смета дека Марио Геце и Марко Ројс се најдобриот тандем во светот. Легендарниот Кајзер Франц вели дека партиите на Борусија Дортмунд се подобри од нивните настапи во Бундес […]