Ознака: Франческо Тоти

Меѓународен фудбал

Тоти не отпатува во Баку, ќе слави роденден со семејството

Легендарниот фудбалер, сега директор на Рома, Франческо Тоти не отпатува за Баку, Азербејџан, бидејќи сакал да го прослави роденденот заедно со неговото семејство.Тоти кој утре ќе наполни 41 година, одлучил […]

Меѓународен фудбал

Тоти: За оваа Рома граници не постојат!

Легендата на екипата на Рома, Франческо Тоти, призна по триумфот над Милан дека не постојат граници за екипата на Зденек Земан. Рома на натпреварот против екипата на Рома одигра одлична […]