Ознака: хамбургер

Занимливости

Жена купи хамбургер и помфрит од Мекдоналдс и ги чуваше 17 години, нејзиното видео стана вирално, а луѓето не можат да објаснат како се случило тоа!

Вирално видео од жена која чува чизбургер и помфрит од Мекдоналдс веќе 17 години се шири низ Тикток. Таа сакаше да покаже како се менува храната од популарниот ресторан за […]

Занимливости

ТАА ЗЕМАЛА ХАМБУРГЕР И ПОМФРИТ И ГО ОТКРИЛА ‘НАЈДОБРИОТ ТРИК’: „На овој начин, скоро секој залак ќе ви биде 100 проценти посовршен“!

  Овој метод на јадење не само што е поефикасен, туку е и повкусен, тврди популарната тиктокерка Ах, кој не сака хамбургер и помфрит?! Но, што ако ви кажеме дека […]

Занимливости

Ресторан нуди 1000 фунти за оној кој ќе изеде огромен хамбургер за 20 минути

Ресторанот Кебабстан во Престон нуди награда за оној кој ќе изеде огромен хамбургер за 20 минути. Станува збор за бургер со големина од 35,56 центиметри кој тежи 2 килограми и […]

Живот

Стресот може да ви донесе ист број на калории како да сте изеле двоен хамбургер

Парите, работата и семејните обврски се првите три причини поради кои жените чувствуваат стрес, а истражувањата покажуваат дека стресот влијае не само на психичкото туку и на физичкото здравје. Група […]

Вести

Трамп организираше вечера со хамбургери, помфрит и пици

Американскиот претседател Донакд Трамп организираше вечера за шампионите во колеџ лигата во рагби, тимот „Клемсон Тајгерс“, на чие мени се најдоа повеќе од 300 хамбургери со помфрит и по некоја […]

Кулинарство

Како да направите совршени лепчиња за хамбургер?

Нема добар хамбургер без добро лепче!Дали знаете дека постои една состојка кој може во целоснос да го промени вкус лепчето за хамбургер? Главно прашање е дали да се користи  зејтин […]