Ознака: холивудски актер

Живот Сцена

Почина Барт Рејнолдс, легенда на холивудскиот филм

На 82-годишна возраст во болница од срцев удар почина холивудската легенда Барт Рејнолдс. Неговата кариера траеше 60-тина години, а се прослави во 1972 година со филмот “Ослободување“, кој освои три […]