Ознака: Хрватска-Шпанија

Меѓународен фудбал

ЕП 2016: Хрватска ја порази Шпанија, еве каква е состојбата

Репрезентацијата на Хрватска синоќа во Бордо, во натпревар од 3.коло од групната фаза со пресврт славеше победа над актуелниот шампион Шпанија со 2:1 и го освои 1.место во Д групата […]