Ознака: ХУМАНИТАРНА ПОМОШ

Вести

Пристигна хуманитарната помош од Бугарија за настраданите во поплавите

Хуманитарна помош од Република Бугарија за настраданите во поплавите во скопскиот и тетовскиот регион денеска и беше предадена на Дирекцијата за заштита и спасување.Помошта се состои од вода, електро-материјали, средства […]

Вести

Помош за настраданите во поплавите од Бугарија

Во касарната „Гоце Делчев“ денеска ќе биде предадена хуманитарната помош од Република Бугарија за настраданите во поплавите во скопскиот и тетовскиот регион.Помошта, како што соопшти вчера бугарското Министерството за транспорт, информациска […]

Вести

Помош за поплавите ќе се донира и во поштите

Македонска пошта од утре до 31 август годинава ги отвора своите единици на поштенска мрежа за собирање хуманитарна помош за настраданите подрачја во скопскиот регион.-Помошта во конзервирана храна, бебешка храна […]

Вести

Црна Гора издвои 200.000 евра помош за Македонија

Владата на Црна Гора издвои 200 илјади евра помош за настраданите во невремето и поплавите што ја зафатија Република Македонија.Амбасадата на Црна Гора соопшти дека 100 илјади евра се финансиска […]

Вести

Акција за помош на настраданите од поплавите на Универзитетот „Св. Апостол Павле“ Охрид

Универзитетот за информатички науки и технологии „Св. Апостол Павле“ од Охрид се приклучува на акцијата за обезбедување помош на настраданото население од поплавите во Скопје и Тетово. За таа цел […]

Вести

Функционери од партијата на Бојко Борисов волонтираат во скопско

Бугарскиот европратеник од ГЕРБ / ЕПП Андреј Новаков и пратеникот и претседател на Младите ГЕРБ Георг Георгиев се во Скопје, каде што помагаат за отстранување на штетите кои беа предизвикани […]

Вести

Унијата на жени ја подели помошта собрана во хуманитарните акции

Унијата на жени денеска повторно беше на терен, каде што го достави сето она што беше собрано во хуманитарните акции во 70-те општински комитети.На терен беа посетени поплавените места и […]

Вести

Фејсбук група за помош на поплавените семејства во Скопје

На социјалната мрежа „Фејсбук“ е формирана група „Хуманитарна помош за поплавените семејства во Скопје“ на која може да се добијат информации за потребната помош од волонтери, помош во вид на донации, […]