Ознака: Црвенаѕвезда

Кошарка

Максималниот ефект во АБА лигата го задржа Црвена ѕвезда

Кошаркарите на Црвена ѕвезда го задржаа максималниот ефект во регионалната АБА лига, откако вчеравечер дури по продолжение ја совладаа Мега Лекс со 81:69.  Ова беше најнеизвесниот дуел што актуелниот шампион […]