Ознака: Чаби Алонсо

Меѓународен фудбал

Чаби Алонсо призна дека Роналдо “не му е омилен лик”

Чаби Алонсо конечно призна дека нема никаков личен однос со Кристиано Роналдо, но сепак нагласува дека професионалното почитување меѓу нив е на многу високо ниво.  Поранешниот фудбалер од средниот ред […]