Ознака: чија семе

Нега и убавина

Магично семе кое лечи рак: Прави чуда во нашето тело!

Поради неговата вредност, семето било користено дури и како валута. Чиа семето содржи омега масти, протеини, антиоксиданти и диетални влакна. Тоа има благ вкус со арома на ореви, и поради […]

Живот

Хранливи материи со кои изобилува чија семето

Чија семето потекнува од Централна и Јужна Америка, а во голема количина се користи во Аргентина и Перу.Во текот на последните години чија семето, поради високата концентираност на омега-3 масните […]

Живот

Напиток за брзо слабеење: Ќе намалите и до 15 килограми месечно!

Напитокот се покажал како  многу  ефикасен во  губитокот на килограми. Секако, потребно  е  да се движите и здраво да се храните.Освен што  е добар за слабеење, добро  ќе делува на […]