Ознака: човекот волк

Црна хроника

Извршиле обид за грабеж во неговиот дом, но тој ги фатил: Пет дена се слушале врисоци бидејќи тој ги…

Станува збор за Американците Гарфилд Морган (54) и неговиот соучесник во кражбата Ким Гордон (36) кои се обиделе да го ограбат домот на Хари Харингтон, во соседството познат како „човекот […]