Ознака: чорапи

Занимливости

Дали мислите дека машината за перење ви ги „краде“ чорапите? Не грешите, еве зошто тие исчезнуваат за време на перењето

Ги ставивте алишта во машината за перење, вклучувајќи ги и чорапите, а кога извадивте неколку од нив повеќе не можевте да ги најдете. Се прашувате, дали вашата машина за перење […]

Мода

Нов урнебесен моден хит: Чорапи во форма на кокошкини нозе

Најчесто многу е лесно да разбереме зошто некои трендови ги освојуваат социјалните мрежи, без разлика дали ни се допаѓаат или не. Но, во овој случај – едноставно нема објаснување! Луѓето […]

Занимливости

Како обичните чорапи да не ѕиркаат од летните чевли?

Во летен период, кога претежно носиме балетанки и мокасинки, соодветните чорапи знаат да бидат предизвик. Па, како обичните чорапи да ги минимизирате, за да не ѕиркаат од чевлите? Брендот за […]

Мода

Чорапи и сандали – Некогаш фаталната грешка сега е „мејнстрим“

Како ова промашување стана мејнстрим? Од Дејвид Бекам во црвени чорапи и сандали, па до Каније Вест – иконите на стилот побрзале да го срушат анти-модниот детаљ. Дејвид Бекам се […]

Живот

Не мора на бебињата да им облекувате чорапи: Мајките тоа често го прават, а еве зошто е непотребно!

За да можат детските стопала правилно да се развијат, најдобро е што повеќе да бидат боси, а ако веќе нешто им облекувате на стопалата, тоа нека бидат чорапи со цврст […]

Живот

Ставете кромид во чорапите и преноќете со нив,следниот ден ќе се случи чудо

Дали знаевте дека вашите стапала се директен влез во вашето тело, преку она што кинеските доктори го нарекуваат меридијани? Меридијани се патиштата кои водат кон секој орган во телото. И додека некои […]

Живот

Опасна зараза од машината за алишта: Еве зошто не смеете да ги перете чорапите на 30 степени

Здебелените и пожолтени нокти укажуваат на габична инфекција, која лесно може да се пренесе и на домашните. Габичната инфекција се пренесува преку гардероба, плочки во тоалетот, када, пешкири, па дури […]