Ознака: Шабан Шаулиќ

Балкан

Пукајќи си во глава се самоубил вонбрачниот син на Шабан Шаулиќ, крај него најдено потресно писмо за татко му

Писмото на наводниот син на Шабан Шаулиќ: – Господине Шабан, не знам како да го започнам ова писмо и не знам како да ви се обратам. Ви пишувам од далечната […]

Сцена

Не дај Боже на никого да не му се случи тоа што ми се случи мене- вдовицата на Шабан ја отвори душата

После пола година од смртта на пејачот Шабан Шаулиќ за српските медиуми душата ја отвори неговата вдовица Гордана Шаулиќ. Раната која ја носи по неговата смрт се уште не е […]

Сцена

Пејачот и ја препишал куќата, таа на овој начин му враќа- еве што ќе и направи сопругата на Шаулиќ на вилата вредна 1 милион евра

Сопругата на Шабан Шаулиќ има намера да се отсели од вилата на Дедиње вредна еден милион евра. Имено како што пренесуваат српските медиуми Гордана Шаулиќ има намера да се одсели […]

Сцена

Илда не може да се соочи со смртта на Шабан и не излегува од дома, а еве каква одлука донел синот на пејачот

Кралот на народната музика Шабан Шаулиќ почина во тешка сообраќајна несреќа која се случи во Германија. И по еден месец од неговата смрт, болката и тагата за пејачот не поминуваат. […]

Сцена

Драматично: Вдовицата на Шабан одбива да го напушти домот на Дедиње! Гоца не се помирува со вистината дека треба да оди…

Гордана Шаулиќ, сопругата на кралот на фолк музиката Шабан Шаулиќ одбива да го напушти нивниот семеен дом на Дедиње иако нејзините деца веќе неколку пати имаат предложено на кратко да […]

Сцена

„ШАБАН СЕ ПОВАМПИРИ“: Соседите во шок, пејачот со денови се шета низ куќата, пали и гаси светла

Фолк ѕвездата Шабан Шаулиќ загина на 17 февруари во сообраќајна несреќа во Германија враќајќи се од настап. Погребан е без никакви верски церемонии на 22 фебруари, неговите пријатели коментираат без […]

Сцена

Шабан живееше во луксузна вила вредна милиони, а кога ќе видите каде живее неговиот вонбрачен син ќе заплачете

На една недела од неговата смрт медиумите ширум регионот не престануваат да откриваат детали од приватниот живот на трагично починатиот пејач Шабан Шаулиќ. Откако на погребот јавноста за прв пат […]

Сцена

Тијана Дапчевиќ проговори за кралот на народната музика, Шабан Шаулиќ

Кралот на народната музика Шабан Шалуќ претходната недела почина во тешка сообраќајна несреќа во Германија. Имено, пејачот заедно со својот музичар и кум се упатил кон аеродром од каде имал […]