Ознака: шарен куглоф

Кулинарство

Сладок шарен куглоф со јогурт – мек ароматичен колач кој се приготвува без маргарин

Изненадете ги вашите најблиски со вкусен десерт кој многу лесно се приготвува! Потребни состојки: – 4 јајца – 300 гр. брашно – 2 лажици какао или 100 гр. чоколадо – […]