Ознака: шпански омлет

Кулинарство

Шпански омлет: Рецепт за вкусен доручек со компир и јајца

Шпанскиот омлет (Tortilla española) е традиционално јадење во Шпанија кое обично се јаде за доручек или како закуска. Ова вкусно јадење се приготвува од само неколку состојки како компир, јајца […]

Кулинарство

Совршено за појадок: Брз рецепт за познатиот шпански омлет!

Шпанскиот омлет е познат низ светот како една од највкусните идеи за појадок широко прифатена од многу нации.Неговите варијации можете да ги сретнете во многу земји, но сепак оригиналниот рецепт […]