Ознака: Ѓорѓи

Uncategorized

Познатата македонска пејачка вторпат стана мајка

Пејачката и водителка Бојана Атанасовска, сега Скендеровски, вторпат стана мајка. Убавата вест ја сподели со фановите на социјалните мрежи. – Добредојде Ѓорѓи! Те сакам! – напиша таа на „Фејсбук“. Авторката […]

Сцена

Погледнете како изгледаат ќерките на Ѓорѓи и Шенка Колозови

Најсаканиот актерски пар во Македонија…Засекогаш ќе ги паметиме по Македонските народни приказни. Многу генерации растеа со нив и останаа едни од омилените актерски парови… Тие имаат две ќерки: Катерина и […]