Ознака: јахта

Сцена

„Да ни е вака секој ден!“ – Жељко Самарџиќ и Горан Бреговиќ уживаат на јахта

Жељко Самарџиќ деновиве заедно со Горан Бреговиќ уживаше на јахта и пловеа по Јадранското море. Познатите музичари уживаа во морски плодови, вино и пловидба, па порачаа: На никој не му […]

Занимливости

Нереално запросување : Клекнал пред неа, чекајќи да му го фрлат прстенот, а потоа кумот покажа колку е глуп!

Дали има подобро време отколку да ја запросите вашата сакана на јахта, со зајдисонце и најдобрите пријатели? Тоа беше и идејата на овој млад човек, но тој не претпоставуваше дека прстенот […]

Сцена

Не личи на себе: Некогаш беше најплатена манекенка поради своето тело, а сега на сите страни ѝ виси сало и целулит!

Манекенката Кејт Мос е фотографирана за време на одморот на една јахта на која била со пријателите. Костимот за капење ги открил сите нејзини несовршености – опуштениот стомак, колковите и […]

Сцена

До 1999 светот не знаеше како изгледа сопственикот на Зара: Бизнисменот „тежок“ 70 милјарди долари заплови со јахтата на Јадранот

Шпанецот Амансио Ортега (83), сопственик на модниот гигант Индиттекс чии брендови се: Зара, Бершка, Масимо Дути, Страдивариус, Ојшо и Пол & Беар, во петокот со сопругата Фолара Перез испловија кон […]

Сцена

Ѕирнете во новата јахта на Џеки Чен

Кинеското бродоградилиште Џинлонг ја лансирало својата најнова суперјахта, која оттаму ја нарачал никој друг туку актерот Џеки Чен. Ултра-луксузниот брод со должина од 46,5 метри бил нарачан пред две години. […]

Сцена

Кличко извлечен од сигурна смрт: Неговата јахта запалена, семејството евакуирано!

Поранешниот светски боксерски шампион Владимир Кличко беше спасен од шпанската крајбрежна стража од запалена луксузна јахта. Пожарот беше брзо изгаснат и за среќа сите поминаа без повреди. Be careful what […]

Сцена

Со раширени нозе, а градите и висат од длабокото деколте: Ана Севиќ никогаш попровокативна на јахта

Ана Севиќ е активна на социјалните мержи и редовно со своите следбеници споделува фотографии од своето секојдневие. Севиќ овој пат се пофали со фотографија на која е во костим за […]