Ознака: јунајтед

Меѓународен фудбал

Колина: Чакир судеше добро, требаше да го исклучи и Фердинанд

Некогаш најдобриот светски фудбалски судија, Пјерлуиџи Колина, високо ја оцени арбитражата на Цинејт Чакир на натпреварот Манчестер Јунајтед-Реал Мадрид. Италијанецот во живо го следел реванш осмина финалниот дуел, кој се […]

Меѓународен фудбал

Роналдо се надева дека Јунајтед ќе ги загуби сите натпревари

Еден од најдобрите фудбалери на сите времиња, Бразилецот Роналдо, бурно реагираше на коментарите на Алекс Фергусон, кои се однесуваа на неговата тежина и фудбалските квалитети.Менаџерот на Манчестер Јунајтед изјави дека […]

Меѓународен фудбал

Фергусон не им се обрати на медиумите

Менаџерот на Манчестер Јунајтед Алекс Фергусон не се појавил пред новинарите по натпреварот со Реал, бидејќи бил „потресен од она што се случило на теренот“. Асистенот на Јунајтед, Мајк Филан […]

Меѓународен фудбал

Мурињо: Загуби подобриот тим

Реал Мадрид со победата над Манчестер Јунајтед од 2:1, избори пласман меѓу најдобрите осум екипи во Европа.Сепак, во наредните денови во центарот на вниманието ќе биде турскиот судија Цунејт Чакир, […]

Меѓународен фудбал

Гигс не се откажува, го продолжи договорот со Јунајтед

Фудбалерот на Манчестер Јунајтед, Рајан Гигс, потпишал нов едногодишен договор со „црвените ѓаволи“. Велшанецот на „Олд Трафорд“ ќе остане до јуни 2014 година, што значи дека ќе ја одигра и […]

Меѓународен фудбал

Фергусон не планира да замине во пензија

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Алекс Фергусон, сè уште нема намера да ја напушти функцијата, а кога тоа ќе се случи желба му е да стане директор на ’црвените ѓаволи’. Легендарниот […]

Меѓународен фудбал

Јунајтед во четврт финалето на ФА купот

Манчестер Јунајтед потешко од очекувањата го совлада Рединг и избори пласман во четврт финалето на ФА купот. Екипата на Алекс Фергусон по голема борба против аутсајдерот забележа победа со 2:1. […]

Меѓународен фудбал

Реал силен и со играч помалку

Фудбалерите на Реал Мадрид и Еспањол забележаа победи на домашен терен во последните натпревари од 24.коло во шпанскиот фудбалски шампионат.Реал, на домашен терен, во малото мадридско дерби, прашањето на победникот […]