Ознака: ќофтиња

Кулинарство

Рецепт за ќофтиња со грашок, пченка и сирење

Со оваа мешавини од грашок, пченка и сирење можете да направите вкусен бургер од зеленчук. Рецепт за ќофтиња со грашок, пченка и сирењеПотребни состојки:300 грама варен грашок100 грама варена пченка100 […]

Кулинарство

Ќофтиња и шпагети на италијански начин: Ручек за 15 минути на маса

Состојки: 2 колбаси Маст 2 чешниња лук 1 чаша вино 2дл песто сос 2дл неутрална павлака Вода 100гр тестенини Подготовка: Излупете ги колбасите, земете парчиња и формирајте ќофтиња од нив. […]

Кулинарство

Идеја за ручек: Запечени макарони со ќофтиња и зеленчук

Вкусен оброк, сè во едно тенџере. Доколку сте љубител на тестенини, ви препорачуваме да го подготвите овој рецепт. Состојки: 400 гр. тестенини 200 гр. мешано мелено месо100 гр. шери домати100 […]

Кулинарство

Може да се јадат неколку дена – Вкусни ќофтиња кои не се масни

Ќофтиња од туна и немасно сирење кои имаат многу протеини, комплексни јаглехидрати и малку масти, а траат неколку дена. СОСТОЈКИ: 2 пакувања туна во саламура (300 гр) 250 гр. немасно […]