Ознака: Џанлуиџи Буфон

Меѓународен фудбал

Роналдо, Буфон и Зидан прогласени за најдобри во светот за 2017 година

Португалецот Кристијано Роналдо е прогласен за најдобар играч на светот повторно и во 2017 година, откако вечерва ја доби наградата „ФИФА Бест“, која ја доделува Светската фудбалска федерација (ФИФА) заедно со […]

Меѓународен фудбал

Зошто Нејмар вреди 200, а не 600 милиони?

Легендарниот италијански голман Џанлуиџи Буфон зборуваше за италијанските медиуми за престојната сезона во Серија А, како и на актуелната тема – летниот трансфер период.Буфон смета дека на фудбалскиот пазар вредностите се […]