Ознака: 30 милиони заразени

Вести

САД: Над 30 милиони заразени од коронавирусот

Во САД од почетокот на пандемијата се регистрирани повеќе од 30 милиони инфекции со коронавирус, јави ДПА. Податоците од Универзитетот Џон Хопкинс, што беа ажурирани доцна синоќа, покажуваат дека земјата […]