Историја

Историја

Апелација ја уважи жалбата за условен отпуст на Миле Јанакиевски, ќе започне од 17 јуни

Жалбата на Миле Јанакиевски, со која се бара условен отпуст е уважена и ќе започне на 17 јуни годинава, информираат од Апелациониот суд Скопје. Апелациониот […]

Историја

Не сакаме постојани НАТО бази на шведска територија

Силите на НАТО ќе делуваат во Шведска, но земјата не сака постојани бази на Алијансата на нејзина територија, изјави шведскиот министер за надворешни работи Тобијас Билстром, пренесе МИНА. Шведското национално […]

Историја

Речиси половина од Германците поддржуваат враќање на задолжителниот воен рок

Околу половина од германските граѓани го поддржуваат враќањето на задолжителниот воен рок, јави ДПА, повикувајќи се на анкета подготвена од Институтот Форца. Во анкетата нарачана […]

Историја

Резолуцијата на Сенатот на САД поддршка за нашето членство во ЕУ, но и порака до политичките фактори кои заговараат алтернатива на ЕУ

104 Споделувања Резолуцијата на Сенатот на САД со која се реафирмира поддршката за отворање на првиот преговарачки кластер на Европската унија со Северна Македонија, без дополнителни билатерални услови, ќе значи […]

Историја

Како се подготвува ЦИМЕТ ЈАЗОЛ? Познато пециво на кое светот не можеше да му одолее (РЕЦЕПТ+ВИДЕО)

Користиме „колачиња“ на нашата веб-страна за да можеме да ги запаметиме Вашите преференци и посети. Со кликање на „Прифати“, Вие се согласувате за употреба на СИТЕ колачиња.“

Историја

Со илустрацијата се наоѓам себе си и својот стил

Андреа Бојковска е илустраторка која живее и работи во Словенија. До сега има соработувано со позанти брендови како „Upwork Inc“, „Dwell“, „Bloomberg Businessweek“, „Wired“, и „Buzzfeed News“. Еден од нејзините […]

Историја

Променете го вашиот утрински пијалок со оваа интересна замена

Состојки: 1 замрзната банана (исечена на прстени)½ шолја кафе½ шолја бариста млеко од растително потекло (или млеко по ваш избор)1 лажица какао во прав1 лажица ленено семе½ чаша ванила или […]