Занимливости

Технологија

Отпуштен еден од шефовите на Јаху поради забелешка за Ромни

Порталот „Јаху њуз“ го отпушти шефот на редакцијата во Вашингтон бидејќи во микрофон рекол дека републиканскиот претседателски кандидат Мит Ромни и неговата сопруга „се среќни да имаат забава со црнци […]

Технологија

Живее без срце 148 дена?

Лекарите на чешкиот Институт на Јакуб Холик му извршија уникатна операција, со која му вградија специјални пумпи на батерии наместо срце. Јакуб изјави: „ Се е исто само што немам […]

Технологија

Diablo III се продаде во 10 милиони примероци, WoW загуби 1,1 милиони корисници

Activision Blizzard ги објавија своите финансиски резултати за вториот квартал од годината. Благодарение на рекордна продажба на Diablo III (10 милиони за два месеци и пол), Blizzard регистрираа најсилниот квартал […]

Технологија

Оделото со кое слета на месечината Нил Армстронг

  Еве ја спецификацијата на оделото на Нил Армстронг со кое што следа на месечината. Пулс24.мк е единствениот сајт во Македонија кој ја понуди оваа информација.   Производител: ILC индустрии […]