Амди Бајрам се откажа од кандидатура за претседател

Loading...

Откако на Централниот одбор ја доби поддршката од партијата пратеникот и претседател на Сојузот на Ромите, Амди Бајрам влезе во трката за претседател на државава. Но, многу брзо се пишмани, па синоќа соопшти дека се откажува од кандидатурата. Исто така тој најави дека нема да ја поддржи Гордана Силјановска во вториот круг.

loading...