Ангелов го велича Заев за промената на името

Со право Ангелов вели дека тоа што не им успеало на многумина премиери и претседатели на држава, му успеало на Заев. И така збор по збор Ангелов му дели хвалоспеви на Заев. Не ни е јасна трансформацијата, но нека им биде. За сепак да запамети историјата ќе го пренесеме видео обраќањето па ценете си сами. 

 

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.