Билјана Јаневска со честитка по повод Божикните празници

– Христовото раѓање е празник кога го славиме животот, празник кога душите ни се исполнуваат со спокој и мир.

Овој празник на светлината и животот нека донесе радост кај сите православни верници.

Но пред се, многу здравје.

Билјана Јаневска со честитка по повод Божикните празници

Она што треба и оваа година да го правиме е да шириме љубов, да ја продолжиме хуманоста која во овие времиња значи многу.
Божиќ е празник за секој христијанин кој го дочекува во кругот на своето семејство радувајќи се и славејќи го животот со своите најблиски. Овој голем празник нека ја покаже вредноста на животот.

Нека ни даде сила!!!

Овој ден нека не научи да се почитуваме и сакаме.

Нека е честит празникот!

За многу години!

Христос се роди !, вели Билјана Јаневска која е поранешна мисица, инаку е дипл. инженер по менаџмент за еколошки ресурси и магистер по управување со отпад од минатата година партиска функционерка и вработена во Јавното претпријатие Депонија Дрисла.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.