Велосипедист во неверојатен спуст низ планина (ВИДЕО)

Снимката на маунтинбајкерот е направена со GoPro и на неа се гледа како вози со полна брзина и прецизност низ пречките во шумата.
Прескокнува преку нив со леснотија и без големи потреси на велосипедот. Дури успева и да претрка друг велосипедист, кој  удара во дрво и паѓа.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.