Видео-Ваква никогаш не сте ја виделе: Погледнете што направи водителката на „Се за љубов“

Кога бесната жена го напуштила својот сопруг и со децата заминала кај својот татко, човекот не знаел што да прави. Последна надеж видел во емисијата „Се за љубов“ во која се обратил за помош. Кога на водителката Катарина и ја раскажал својата приказна таа била скептична и сметала дека некои работи кои ги направил не се лесни за простување. Но во текот на разговорот со жената таа слушнала и некои детали кои човекот не ги открил.
-Можете да влезете но тоа нема ништо да промени. Тој ме малтретираше, ме тепаше пред децата, се коцкаше и не оставаше без пари. Ме тепаше и додека бев бремена. Пиеше, се дрогираше… Сакав да заминам но не го направив тоа, се обидов да истрпам се. Вчера вечер ме бркаше по улица и ми се закануваше дека ќе ме убие- раскажува жената.
Кога го слушна сето ова водтелката на човекот му одржа лекција која ќе ја памети додека е жив.
-Веднаш ќе ти кажам не дојде, но, дури и да сакаше да дојде јас не би и дозволила да го направи тоа. Зошто си ја малтертирал толку? Зошто си ја бркал со секира, ножеви и си ја удирал од ѕид? Не се заборава кога на некој главата ќе му ја удриш од ѕидот….не се се заборава… Јас мислам дека нема  жена што бега од нешто што е добро. Мислам дека мажот кој ќе удри жена е најслабиот маж кој постои.  Да сум била на нејзино место би ти вратила со иста мера. Како би ти било ако некој и го прави тоа на твојата ќерка? – му се обрати Катарина.
Погледнете го видеото со целата приказна.Кога бесната жена го напуштила својот сопруг и со децата заминала кај својот татко, човекот не знаел што да прави. Пос

Пронајдете не на следниве мрежи: