ВИДЕО: Гол каков што нема ни на реклама. Браво!

Себастијан Дриус го воодушеви светот со потегот што го направи на натпреварот против Уругвај во второто коло на јужноамериканскиот шампионат за национални тимови под 17 години.
Тој веќе во третата минута ја доведе Аргентина во водство така што од 17-18 метри фати “ножички” и ја испрати топката под пречката.
Конечниот резултат е 3-3. Аргентина Дриус ја доведе до 2-0, но Уругвајците со три поврзани одбрани успеаа да го променат резултат и да дојдат блиску до освојување на три поени.
Гледајте и уживајте …Себастијан Дриус го воодушеви светот со потегот што го направи на натпреварот против Уругвај во второто коло на јужноа

Пронајдете не на следниве мрежи: