(Видео) Напад со дрон на Киев, седиштето на УКРЕНЕРГО

(Видео) Напад со дрон на Киев, седиштето на УКРЕНЕРГО. Досега никој не потврди од каде се појавија дроновите утрово?

(Видео) Напад со дрон на Киев, седиштето на УКРЕНЕРГО
„За жал, ние чекориме низ старите историски обрасци, за кои рековме дека никогаш нема да дозволиме да се повторат“, рече таа. Постојано, додавајќи дека тие стари обрасци вклучуваат западни компании кои не гледаат како помагаат да се изгради воена машина на тиранин, обожаватели кои се заљубени во „моќта“ на автократот и во тенденцијата на политичарите да покажуваат со прст за политичка добивка наместо да работат заедно за безбедноста на својата нација.
Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.