ФИЛИП ПЕТРОВСКИ: Славевски е најбезличниот лик во ВМРО во последните 30 години: Знае за црни лимузини, ама Преспанскиот договор не е негова област!

Ние знаеме што ќе направи Ковачевски и СДСМ и никогаш не сме ја поддржувале таа партија, ние бараме условно кажано од нашите да кажат што ќе направат за да ја заштити државата.

ВМРО не успеа да врати ниту еден од процесите назад кои беа штетни за државата, транзиција, промена на име, приватизација, промена на знаме, вели Милошевски цитирајќи го Тодор Петров.

Филип Петровски:

Македонија се исели, се испразни, имаме бела смрт, буквално сме една од најбрзо умирачките нации во светот. Курдите повеќе се размножуваат и имаат повеќе животна енергија од нас, а Трајко Славевски пласира изјава за живеење на македонски сон. Едната варијанта е дека е идиот, а втората дека се во комотна позиција и дека имаат султанат бидејќи членството нема како да ги смени и да ги казни и затоа бараат ајфони и црни лимузини, не би му дал две овци да води, не пак Советот на град Скопје.
(Видео) Славевски е најбезличниот лик во ВМРО во последните 30 години: Знае за црни лимузини, ама Преспанскиот договор не е негова област!

– Одма ќе потпишам дека ништо и никогаш ваквата лоботомирана структура нема да врати. Се е купување на ден, промовирање на послушници и тешки мизантропи кои го халоспеваат лидерот за позиција и можнст да одат во интервју и да велат дека го жиеват македонскиот сон додека македонскиот народ се мисли како да купи еден леб.

Кога прашуваат што ќе вратите велат не е од мојата област, прашајте друг, говорам за Трајко Славевски кој е еден од најбезличните луѓе во последните 30 години во ВМРО. Тој сосем одговара на ситуацијата да има еден човек кој ќе збори, а нема да каже ништо, очигледно дека таа структура живее за своите политички интереси.

(Видео) Славевски е најбезличниот лик во ВМРО во последните 30 години: Знае за црни лимузини, ама Преспанскиот договор не е негова област!

Македонија се исели, се испразни, имаме бела смрт, буквално сме една од најбрзо умирачките нации во светот. Курдите повеќе се размножуваат и имаат повеќе животна енергија од нас, а Трајко Славевски пласира изјава за живеење на македонски сон. Едната варијанта е дека е идиот, а втората дека се во комотна позиција и дека имаат султанат бидејќи членството нема како да ги смени и да ги казни и затоа бараат ајфони и црни лимузини, не би му дал две овци да води, не пак Советот на град Скопје.

Неговата главна ролја е да глуми како да го удрила струја и да глуми стручњак ама жртва, смирен, жена му случајно ваму, децата онаму, он на 20 функции ама Преспанскиот договор не е негова работа, вели Филип Петровски.

Тој вели дека се плаши од можноста Левица да одработува за нечии туѓи интереси и туѓа агенда.

– Јас идеолошки не сум склон на левичарење, добро ги знам судирите на десницата и левицата. Постојат одредени муабети дека Левица беше проект на кабинет во БМРО-ДПМНЕ, требаше да се вика поинаку, требаше да се умеша кај “комуњарите” и нешто да земе од нивните гласови и да ги ослабне…

Дали се автохтони сега не знам, но се плашам да не исполнуваат друга агенда, да не го земаат на себе товарот на Мицковски намерно за да го изрелаксираат лидерот, тој да биде европски политичар, а тие радикалите, вели д-р Филип Петровски.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.