Дали Никола Груевски ќе ја поддржи Гога – Сорос од Будимпешта?

Од партиски извори на Белата палата дознаваме дека раководството на ДПМНЕ веќе спрема голема местенка на конвенцијата за претседателски кандидат на ВМРО-ДПМНЕ. Покрај тоа што комисијата за броење на гласовите која е составена од најблиските соработници на Мицкоски, односно пријателско-кумски релации, а познати меѓу членството како местачи на избори од претседател на клас во средно па се до студентски избори. Оваа комисија треба да го гарантира процесот на избор на кандидат за претседарел.
Ако погледнете кој ја даде првичната поддршка за Силјаноска ќе видите дека се работи за истакнати кадри на СДСМ блиски до Бранко Црвенковски, но исто така во списокот се најдоја и анти-западни личности. Но дали и Будимпешта има влијание на оваа местенка? Дали се спрема Валандово два?
Дали истата методологија се користи, на кабинетско лобирање и притисок врз делегатите?
Дали ВМРО-ДПМНЕ стана султанат без никаква демократичност?
Методите се исти, кабинетот на Никола е сега кабинет на Мицкоски?
Погледнете само како беше поддржан Иванов ќе ви биде јасно дека методологијата е иста. Собрани потписи од неколку професори, надпартиска личност и тераме. А СОРОС другари?
Белата палата смета можеби дека партијата постои 1 година, па нема соодветен кадар од ВМРО-ДПМНЕ?
Дали мораме да се оди со кадри на Бранко?
Останува времето да покаже.
За повеќе на тема видете и СОСТАВ НА ВЛАДАТА НА БРАНКО ЦРВЕНКОВСКИ КАДЕ СИЛЈАНОВСКА Е МИНИСТЕР

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.