Дали “Окултната Мафија” ќе успее во својот “Нов Светски Поредок”? – трет дел

Дали “Окултната Мафија” ќе успее во својот “Нов Светски Поредок”? – трет дел

(предупредуваме дека ова е текст кој не е вообичаен, не следи канонско известување и е контроверзен)

Италијанските аеродроми се целосно затворени бидејќи на повеќе од 80 ватикански и финансиски службеници им се поднесени тужби со иста кривична пријава за финансиски злосторства, педофилија, трговија со деца и сексуална злоупотреба.

Обединетите Арапски Емирати ги завршија масовните апсења на сопственото кралско семејство и соработници.

Првите два дела од овој текст тука: 

Дали “Окултната Мафија” ќе успее во својот “Нов Светски Поредок”? – прв дел

Дали “Окултната Мафија” ќе успее во својот “Нов Светски Поредок”? – втор дел

Осудениот холивудски силувач Харви Вајнштајн се согласи на договор во замена за неговото сведочење против стотици врвни холивудски славни личности за нивната вмешаност во трговија со дрога, педофилија и трговија со деца. Наместо казна од 55 години, тој доби само казна од 23 години. За возврат, тој сведочеше против некои од најголемите и најмоќните имиња, меѓу кои и принцот Ендру од Велика Британија, поранешниот претседател Бил Клинтон, поранешниот потпретседател Џо Бајден, Том Хенкс, Опра, Елен Деџенерис, Квентин Тарантино, Чарли Шин, Боб Сагет, Кевин Спејси , Џон Траволта, Стивен Спилберг, Џон Подста, Клубовите за трговија со сексуални активности на клубовите NXIVM и на Пицагејт  и стотици други кои се директно поврзани со Џефри Епштајн.

На Џефри Епштајн му било дозволено да се занимава и да го фалсификува своето самоубиство во затвор во замена за неговото сведочење.

Извршните директори на некои големи глобални корпорации се обвинети или уапсени, а некои биле принудени да си дадат оставки – сите во последните 30-60 дена – како извршни директори на Националното здружение за кошарка, Харли Дејвидсон, Фондацијата Бил Гејтс, Интел, Мекдоналдс , Цезар, Дизни и шефот на полицијата во Ватикан, меѓу другите. Околу 700-800 повеќе оставки доаѓаат во наредните 3 месеци.

Лабораторискиот развиен „нов коронавирус“ е тајно распространета приказна што води кон задолжителна програма за вакцинирање. Сега стана најголема тајна операција за разузнавање на САД што светот досега ја видел. Овие масовни 158,000 апсења – е операција што ќе ги покрие и елиминира најголемите злобни и корумпирани политичари, познати личности и извршни директори, вклучувајќи ги и глобалните елити и банкари како Џорџ Сорос, официјални претставници на ООН и основачите на ГРЕТА Inc.

Претседателот Трамп ќе победи на изборите во 2020 година, а апсењата на поранешните американски претседатели ќе започнат на почетокот на 2021 година. Сите големи апсења медиумите ќе ги претстават како инцидентни или како теории на заговор. Сите уапсени ќе добијат „ „Смртта на Ромел“,“, што значи дека ќе имаат избор помеѓу тоа да се претстават пред јавноста како самоубиство или случајна смрт за возврат за уверување дека неговата или нејзината репутација ќе останат непроменети. Алтернативно, тие можат да изберат да се соочат со кривично дело што може да доведе до срам на јавноста.

Некои високи верски водачи ќе бидат уапсени или принудени да си дадат оставки, а некои одеднаш „ќе се разболат“. Ватикан ќе биде првиот, а папата што ќе биде одстранет во  2020 година.

Ќе се открие дистрибуцијата на дрогата која се произведува на база на детските хормони (од изчезнатите и киднапирани деца) позната како Adrenochrome, а Холивуд и Ватикан ќе бидат изложени како директно одговорни.

Ќе има 2-месечно вкупно исклучување на најчестите операции во светот, како што се училишта, размени, некои банки, аеродроми, превоз, патување, настани, гали (социјални состаноци со забава), изложби, спортски игри, спортски првенства, музички церемонии награди, НБА (кошарка) / NHL (хокеј) / Бејзбол игри и бродски крстарења (луксузно патување). Ќе има недостиг на храна и постепено губење на електрична енергија. Цените на бензинот ќе паднат, трошоците за храна ќе се зголемат, осигурувањето ќе се зголеми, златото и среброто ќе се спуштат од размената, а многу корпорации или ќе банкротираат или ќе претрпат значителна финансиска загуба, и тоа ќе им се случи на Аеро-Канада, Дизни и Кока-Кола“.

Бидејќи немаме медиуми, и во моментот кога имам слободно време, пишувам уште еден текст за неразделниот биолошко-медиумска војна што се води. Трамп им порача директно дека лигавите медиуми го принудуваат да ја затвори држава што би го спречила да победи на изборите. Па, повеќе нема дилема затоа што имаме афирмација од прва рака директно од самиот Трамп. И секој што зборува за она што го пишуваме се нарекува теоретичар на заговор, вие сте директен соучесник во војната против народот што се води. Можете да го видите тоа на првата фотографија од горе.

На втората фотографија, пропагандниот наратив тој се опиша себеси во претходна објава: ” На Трамп му се поважни пари или на Трамп му е најважен неговиот изборен успех, неговиот човечки живот. ” Писателот на коментарот секако не е обичен човек туку е платен кловн од длабоката држава, Ник Џек Папас сценаристотот и продуцентот на CNN Си ен би си, радио за Вашингтон пост, Политико и Базфид комплетниот медиумски систем  на Ротшилд, Сорос и остатокот од сатанистичкиот тим.

Зошто станува збор за медимско-биолошка војна? Па затоа што медиумски се манипулира статистички и се шири паника како би се владеело со СТРАВ. Зошто  владеење со страв во сегашната епидемија е различно? Различна е затоа што во таква ситуација, самите граѓани бараат мерки за постројување, да се карантинираат, го одобруваат укинувањето на граѓанските права!!! Кина со нивниот авторитарен квази-комунистички систем, ќе биде директен модел што треба да се донесе во остатокот од светот. Да се вратиме на медиумското војување водено од манипулативни статистики…

(продолжува)

Радио станици на Пулс24

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.