Денес е најмоќниот ден во последните 100 години! Но, што точно значи тоа?

Низата 11.11 ни носи чуда, но само ако вистински верувате во нив. Отворете го срцето и ќе се случи чудо! Ако чувствувате дека вашиот живот е забавен, ако сте болежливи и уморни од истите нешта, 11-ти ноември ќе ви донесе свежина во вашиот живот. Овој ден е вибрациски силен поради фактот дека е 11-от ден во 11-от месец.
1111 или 11/11 поседува посебно духовно значење бидејќи се верува дека тоа е бројот на духовното будење и моќните нови почетоци. Ако често гледате 11:11 на часовникот или сте привлечени од бројот 1111, тоа укажува на фактот дека доаѓа промена или будење што веќе се појавило на хоризонтот.
Ангелите, духовните водачи и вселената исто така ги користат броевите како начин на поврзување и комуницирање со вас. 1111 најчесто се користи од страна на вашите водачи за да ве насочат кон вистинскиот пат. Во нумерологијата, бројот 1 означува нови почетоци, а кога постои во низа, тоа создава силна енергија за будење на својот потенцијал.


11-ти ноември е најдоброто време да го промените својот живот, да ги поставите своите намери и да навлезете подлабоко во нештата за да ја откриете вистината. Нови будења, нови информации и нови нивоа на просветлувања – сите овие нешта се возможни токму на овој ден поради неговата моќна енергија.
Значење за 2018 година
Последен пат доживеавме универзална година на бројот 11 во 2009 година, а пред тоа во 1910 година. Но, што значи овој датум за оваа година?
Тоа е број на водство, лична моќ и духовна вистина
Во нумерологијата бројот 11 е главен број – тоа значи дека има интензивна и висока вибрациска фреквенција и делува на внатрешните, етерични, магични и трансцендентални области на создавањето. Главните броеви поседуваат голем потенцијал за учење и растење и можат да донесат големи промени во вашиот живот. Бројот 11 е најинтуитивниот број и претставува канал кој води кон потсвеста. Тој е број на водството, лична моќта и духовната вистина.
Шамбала


Зборот „шамбала“ резонира со главниот број 11 во нумерологијата и е совршениот збор што може да ви помогне да го прифатите поголемиот потенцијал на нашата универзална година на бројот 11. Шамбала е санскритски збор што во груб превод означува мир, спокој и среќа. Секој од нас има слобода во нашите срца и умови да одберете да искуси рај тука на Земјата. Имаме можност да живееме живот во којшто сме љубезни кон другите, живееме во согласност со Земјата и сме дел од нешто многу поголемо од нас.
Завршни мисли за овој ден
Ако чувствувате дека е потребна промена во вашиот живот и дека нештата едноставно не се онака како што би сакале, тогаш искористете ја енергијата на 11-ти ноември. Отворете го срцето и пуштете ги вибрациите на новите почетоци во вас.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.