Дрзок, безобразен и нечовечен потег, украла пари од штоткуку починат човек

Полициски службеници од СВР Велес вчера ја лишиле од слобода 32 годишната Р.С. од Велес, осомничена дека од лицето Т.Ѓ. (54) години од Велес одзела пари.

Од МВР известуваат дека вчера на Т.Ѓ. му се слошило каде паднал на улицата “Илинденска“ пред пред дуќаните во близина на Новиот мост во Велес каде веднаш починал. Во тој момент додека Т.Ѓ. лежел до него се доближила Р.С. каде му ги одзела парите.

Осомничената била задржана во полициска станица, бил известен јавен обвинител и по документирање на настанот против неа ќе биде поднесена соодветна пријава, најавија од СВР Велес.

Пронајдете не на следниве мрежи: