Здрав чај од кој ќе слабеете

Потребни се само неколку дена конзумирање на овој здрав чај за да ја забележите разликата.
Тој е толку моќен поради моќната комбинација на зелен чај, ловоров лист и цимет. Сите три состојки се здрави и одлично ги согоруваат мастите и го забрзуваат метаболизмот.
Потребни состојки:
зелен чај
3 ловорови листа
Малку цимет


Начин на подготовка:
Провријте 800 мл. вода, тргнете ја од оган и додајте 2 мали лажички или 1 стапче цимет. Додате и 3 ловорови листови и 1 рамна лажица зелен чај. Поклопете и оставете 10 минути да отстои а потоа процедете.
Овој чај е одличен за забрзување на метаболизмот, а најдобро е да се конзумира наутро. Испијте чаша од овој чај наутро на празен желудник.
Втората шолја можете да ја испиете по појадокот, а третата пред спиење.
Со три шолји од овој чај дневно ќе го забрзате својот метаболизам и ќе ослабете. Резултатите се видливи многу брзо.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.