Куманово стана општина во Северна Македонија – на некој ептен му се брза

Ете и тоа се случи. Куманово е веќе општина во Северна Македонија според извори на интернет. На некој како што може да видите ептен му се брза да го спроведе договорот. Вашите коментари оставете ги во постот на Фејсбук. Ако имате дополнителни извори ве молиме да ни ги пратите да ги објавиме.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.