Максимално искрена жена: Спиев со 100 оженети мажи и сите го рекоа истото – еве зошто ги изневеруваат своите жени

Спиела со 100 оженети мажи и сите и го кажале истото, со што се сложила и самата Гвинет, што е уште пoшокaнтно.

Гвинет Ли (50) е „професионален љубовник“ кој живее меѓу Лондон и Калифорнија. Таа ги изненади сите со изборот на таков начин на живот, за „The Sun“ објасни кои се мажите кои влегуваат во врска со неа и како изгледа нејзиното секојдневие.

Максимално искрена жена: Спиев со 100 оженети мажи и сите го рекоа истото – еве зошто ги изневеруваат своите жени

– На сцената има толку многу оженети мажи кои се потенцијални за афера. Филмски продуценти, претприемачи, тие се само дел од мажите со кои се гледам во моментов, и сите имаат свои жени, а сакаат друга – истакнува Гвинет, која особено нагласува дека спасила многу бракови.

Оваа необична жена истакнува дека главниот проблем во браковите е всушност досадата.

– Им се гади од лицата, од телата, од разговорот со нив. Тоа е како пандемија… кој сака да помине толку време со една личност? Сум бил со повеќе од 100 оженети мажи и сите до еден ми кажаа дека се со мене затоа што нивните сопруги им здодеале.

Гвинет исто така нагласи дека една жена и кажала како останала со нејзиниот сопруг, по аферата со оженет маж, бидејќи заедно биле добар родителски тим и затоа што бракот имал смисла финансиски.

Сепак, интелектуално и сe*суално тие во никој случај не беа соодветни еден на друг.

– Значи, таа најде љубовник кој е извонреден во спалната соба, а јас целосно ја разбирам – вели љубовникот.

Тој открива и дека есента е периодот во кој се случува најмногу прељуба, бидејќи враќањето на децата на училиште и на факултет им носи повеќе слободно време на родителите.

– Луѓето можат да лажат и да кажат дека се на состаноци. Всушност, наскоро склопувам состанок со мојот љубовник, а тој го користи токму тој изговор.

Неговата сопруга не знае и не ми е гајле. Зошто да се чувствувам виновен? Товарот е на него, не на мене – објаснува Гвинет.

И тој тврди дека оженетите мажи се подобри партнери во врската.

– Забележуваат кога си ја потстрижуваш косата, си ги шишал ноктите или си купил убав фустан на Долче и Габана. Уживам во вниманието и комплиментите, но не сакам да останам со нив засекогаш. Затоа имав астрономски број на љубовници. Ако сакав да излегувам со просечен човек, само ќе одев на Тиндер – беше искрена таа.

Иако некогаш била мажена, таа верува дека мали се шансите повторно да стапне на лудиот камен. И според нејзиниот избор, идеален љубовник е богат човек со широки идеи.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.