МЗТ гостува во Куманово

Со натпреварите од второто коло, во сабота, ќе продолжат возбудувањата во кошаркарската Суперлига.Најпривлечниот натпревар ќе го одиграат Куманово и актуелниот првак МЗТ Скопје Аеродром. Дуелот ќе биде реприза на финалниот меч во Купот на Македонија, кој се одигра пред една недела, а во кој МЗТ ја освои титулата.На другите две средби, Кожув за противник ќе го има Работнички, додека Лирија ќе го пречека Фени индустри.
МакфаксСо натпреварите од второто коло, во сабота, ќе продолжат возбудувањата во кошаркарската Суперлига.Најпривлечниот

Пронајдете не на следниве мрежи: