НАПРАВЕТЕ АНТИЦЕЛУЛИТЕН ШЕЈК! Не го чекајте летото, започнете да работите на вашиот изглед – ЗАПОЧНЕТЕ ДЕНЕС СО ОВОЈ РЕЦЕПТ!

Време е за брзо дејствување и ефикасни решенија, бидејќи ако не сте започнале да вежбате и да се храните здраво на време, тешко дека ќе можете да ги решите сите проблеми со телесната тежина неколку дена пред морето.
Овој пијалок ќе работи брзо и ќе помогне во ублажувањето на видливоста на целулитот. Треба да пиете антицелулитен шејк секое утро, наместо редовен појадок, неколку дена. Пијалокот ќе ве напојува, ќе го прочисти вашето тело, ќе ослободи вишок вода и ќе ги ублажи „дупките“ на нозете.
Потребни состојки за овој навистина волшебен пијалок: вода, грст спанаќ, половина банана, половина портокал, неколку прстени од ананас, малку цимет.


Ставете ги сите состојки во мешалка и мешајте додека не добиете пијалок. Спанаќот е одличен извор на железо и растителни влакна. Го забрзува варењето и со тоа помага да се исфрлат штетните материи од организмот. Портокалот е богат со вода, витамин Ц, влакна и антиоксиданти и е добар за сјајот на кожата. Ананасот има диуретични својства, помага во борбата против задржувањето на течности во организмот и содржи антиоксиданси кои ја прават кожата да изгледа здрава и затегната. Бананата е полна со калиум и е добар извор на витамин Б6 и диетални влакна, витамин Ц и манган. Помага и против задржување на течности во организмот. Циметот ја стимулира циркулацијата, а сите знаеме дека целулитот најчесто се јавува токму поради проблеми со циркулацијата. Водата е исклучително важна во борбата против целулитот бидејќи ги отстранува штетните материи и насобраните течности од организмот.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.