На денот на изборите ќе имаме сонце во Македонија

Променливо облачно со сончеви периоди и потопло.

Кон крајот на денот ќе има услови за слаб локален дожд и особено на југоисток. Ќе дува умерен, а во западните делови повремено засилен ветер од југозападен правец.

Во Скопје променливо облачно со сончеви периоди, но и потопло. Ќе дува умерен до засилен југозападен ветер.

Пронајдете не на следниве мрежи: