Не сте фарбани, а немате фарба за коса: Водата од варен компир го решава најголемиот проблем на секоја жена!

Стареењето е неизбежен процес, а со тоа и појава на седи влакна во нашата коса.
Тоа е нешто од што секој најмногу се плаши (покрај појавата на брчки), но за жал, не можеме да го избегнеме. Кога жените почнуваат да забележуваат бели влакна во косата, тие обично веднаш посегнуваат по бои за коса во обид да ги сокријат.
Меѓутоа, на овој начин ја изложуваме косата на разни видови хемикалии и така може да се нанесе повеќе штета на косата, наместо да го решиме проблемот.
Дали постои природно и ефикасно решение што гарантира резултати без штетни несакани ефекти. Одговорот е да!
Една едноставна намирница од вашата кујна е одлична за овој проблем. Се работи за компир што може да ви помогне да го свртите процесот на белеење и да ја вратите природната боја на косата.
Неговата ефикасност е дури потврдена од д-р. Ентони Уна, кој вели дека ова е најефикасното природно решение против седата коса.
Постапката за подготовка е многу едноставна, и се што ви треба е да сварите кора од неколку компири во тенџере со вода и да ја оставите 30 минути. После тоа, водата се филтрира, оставете ја малку да се излади и измијте ја косата со оваа течност. Повторете ја постапката неколку пати и наскоро ќе ги забележите резултатите.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.