Одреден 30 дневен притвор за Новачевски, кумот на Груевски

Loading...

Одреден 30 дневен притвор за Новачевски, кумот на Груевски

По предлог на ЈО за организиран криминал и корупција, Судија на претходна постапка му одреди притвор од 30 дена Ристо Новачевски заради постоење на основано сомение дека го сторил кривичното дело Перење пари и други приноси, информираа од Основниот кривичен суд.

„Судија на претходна постапка по разгледување и ценење на предлогот, како и произнесување на одбраната и обвинителството, донесе решение со кое го уважи предлогот и на Р.Н. му се определува мерка притвор во траење од 30 дена“, стои во информацијата поврзана со случајот.

Повеќе на оваа тема подолу:

За плацевите на Водно приведен Новачевски, кумот на Никола Груевски

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...